140U-G2C3-C80
G Frame Molded Case Ckt - Bkr
Chevron LeftChevron Left
Lifecycle status: Discontinued
ErrorsErrors
Product at a glance
Replacement Available
Lifecycle status: Discontinued
ErrorsErrors
Product at a glance
Replacement Available
Add to BoM
  • Get Support
Technical Specifications
General
Technotes
Number Of Poles
3 Poles
Protection
Thrm - Fxd Thrml - Fxd Mag
Current
80 A
Phase
3 pole
Technical Data Publication
140u-td005_-en-p 140U-TD005
Looking for more documentation?
Search the Literature Library
Items Per Page:
1-1 of 1
Technotes
Looking for more Technotes?
Search Knowledgebase
Technical Specifications
Number Of Poles
3 Poles
Protection
Thrm - Fxd Thrml - Fxd Mag
Current
80 A
Phase
3 pole