140G-G6C3-C25
140G 125A Frame Molded Case Ckt-Bkr
Technical Specifications
General
Electrical
Technotes
Adjustment Type
Fixed Thermal/Fixed Magnetic
IEC Breaking Capacity
70kA @ 415V
Load Rating
25A
UL Interrupting Rating
65kA @ 480V
Current
125 A