140G-G2C3-C90
140G 90A Frame Molded Case Ckt-Bkr
Technical Specifications
General
Electrical
Technotes
UL Interrupting Rating
25kA @ 480V
Current
125 A
Current
90 A
Phase
3 pole
Current Potential
36 kA @ 415V