140G-G2C3-C35
140G 125A Frame Molded Case 35 A Ckt-Bkr
Technical Specifications
General
Drawings
Documents
Certifications
Accessories
Alternative Products
Technotes
Adjustment Type
Fixed Thermal/Fixed Magnetic
IEC Breaking Capacity
36kA @ 415V
UL Interrupting Rating
25kA @ 480V