140G-G2C3-C25
140G 125A Frame Molded Case 25 A Ckt-Bkr
Technotes
Adjustment Type
Fixed Thermal/Fixed Magnetic
IEC Breaking Capacity
36kA @ 415V
UL Interrupting Rating
25kA @ 480V